036 - 30 75 00 order@gripenwheels.se

Kontakta oss:

Order:

Tel: +46 (0)36 – 30 75 00
order@gripenwheels.se

 

Besöksadress

Logistikvägen 2
556 52 Jönköping

Logistik:

Tel: +46 (0)36 – 770 13 25
logistik@gripenwheels.se

 

Postadress
Gripen Wheels AB
Box 11
562 02 Taberg

 

Ekonomi:

Tel: +46 (0)36 – 770 1339
invoice@gripenwheels.se

 

Säljare:

Maravge Dursun

Maravge Dursun

Säljare OE samt inköp fälgar.

Mikael Gratjov

Mikael Gratjov

Säljare

+46(0)709 – 590 926

mikael.gratjov@gripenwheels.se

Tony Andersson

Tony Andersson

Produktspecialist, tunga däck

+46(0)709 – 590 591

tony.andersson@gripenwheels.se

Ted Bethmaker

Ted Bethmaker

Säljare Agro / EM / Ind. / LV

+46(0)722 – 48 81 08

ted.bethmarker@gripenwheels.se

Ulf Gentoft

Ulf Gentoft

Säljare, produktspecialist lastbilsdäck

+46(0)709 – 590 049

ulf.gentoft@gripenwheels.se

Erwin Lever

Erwin Lever

Produktspecialist, tunga däck

+46(0)727 – 004 881

erwin.lever@gripenwheels.se

Alexander Lindeborg

Alexander Lindeborg

Säljare Agro / EM / Ind / Last

+46 (0)726 02 51 20

alexander.lindeborg@gripenwheels.se

Simon Parne

Simon Parne

Säljare

+46 (0)735738332

simon.parne@gripenwheels.se

 

Göran Jeppsson

Göran Jeppsson

Produktspecialist, säljare

Johan Eriksson

Johan Eriksson

Säljare

+46(0)709 – 590 921

johan.eriksson@gripenwheels.se

Patrik Jönsson

Patrik Jönsson

Säljare Agro / EM / Ind / LV

 +46 (0) 728 80 60 20

patrik.jonsson@gripenwheels.se

Tobias Hellström

Tobias Hellström

Säljare

Berto Beulenkamp

Berto Beulenkamp

Key Account Manager Europe

 +31 (0)6 15 35 68 95

berto.beulenkamp@gripenwheels.se

Pelle Fritzson

Pelle Fritzson

Ägare och VD

+46 (0)709 – 590 590

info@gripenwheels.se

Karl Lundgren

Karl Lundgren

Logistik/leverens

+46(0)709 – 278 810

karl@gripenwheels.se

Martin Lindfors

Martin Lindfors

Kvalite / Miljö

Martin Svensson

Martin Svensson

Inköp

+46(0)721-445 959

721445959

martin.svensson@gripenwheels.se

Ekonomi:

Louise Claesson

Louise Claesson

Ekonomichef

Britt-Marie Kindbom

Britt-Marie Kindbom

Kundreskontra

+46(0)36-77 01 331

invoice@gripenwheels.se

Sarah Ströberg

Sarah Ströberg

Kundreskontra

+46(0)36-77 01 331

invoice@gripenwheels.se

Lena Lesse

Lena Lesse

Lev. reskontra/ Admin

+46(0)36-77 01 328

gwadmin@gripenwheels.se

 

Marknad:

Maria Fritzson

Maria Fritzson

Marknadschef

Lager:

Ted Bethmaker

Ted Bethmaker

Lageransvarig

Lucas Åström

Lucas Åström

Lager

Mattias Ewehag

Mattias Ewehag

Lager

Ramez Tomas

Ramez Tomas

Lager

Basel Tomas

Basel Tomas

Lager

Jan Karlsson

Jan Karlsson

Lager

Ghazwan Matti

Ghazwan Matti

Lager

Hasse Hentu

Hasse Hentu

Lager